Forum Forum Zespołu Szkół nr 1 w Kcyni Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Turniej międzyszkolny - 09.10.2007

Odpowiedz do tematu    Forum Forum Zespołu Szkół nr 1 w Kcyni Strona Główna » Szkolne Imprezy.. Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Turniej międzyszkolny - 09.10.2007
Wisnia
Szeryf

Dołączył: 03 Sie 2007

Pomógł: 1 raz
Skąd: Kcynia

Post Turniej międzyszkolny - 09.10.2007
Jak dobrze wszyscy wiecie turniej wygrała drużyna Szkoły Zawodowej (czemu też wiecie). Gwiazdą turnieju okazał sie "sędzia" (cudzysłów, bo nie można go nazwać prawdziwym sędzią) Wiem, że macie wiele do napisać na ten temat, dlatego właśnie powstał ten temat!!! PISZCIE!!! (tylko z kulturą)

Wto 17:50, 09 Paź 2007 Zobacz profil autora
gruby

Dołączył: 03 Wrz 2007

Pomógł: 4 razy
Skąd: Metropolia Chwaliszewo

Post
Nie byłem na tym turnieju ale słyszałem jakie cyrki tam odchodziły Very Happy Very Happy i jakiś zwałowy txt padł. Cytuje: "KARNE ALE BEZ DOBITEK" Brawo Panie Sędzio!

Śro 17:06, 10 Paź 2007 Zobacz profil autora
aaa4

Dołączył: 02 Paź 2018

Post
widzielismy sie po raz ostatni. Caterina dwa lata temu wyslala z Forli poslanca, poza tym ostatnio otrzymalem list od [link widoczny dla zalogowanych]
z Wenecji.

-Jestem tu wlasnie po to, by odzyskac Jablko. Zdecydowanie zbyt dlugo pozostaje w

niewlasciwych rekach.

-Mysle, ze w pewnym sensie powinnismy byc wdzieczni naszemu upiornemu

Girolamo - zauwazyl Machiavelli. - Przynajmniej trzymal je z dala od nowego papieza.

-A on? Nie [link widoczny dla zalogowanych]
go przejac?

-Wciaz probuje. Kraza plotki, ze Aleksander ma zamiar ekskomunikowac drogiego naszym sercom dominikanina. Nie zeby cos to znaczaco zmienialo...

-Musimy niezwlocznie przejac Jablko - powiedzial Ezio.

-Oczywiscie... Choc bedzie to o wiele trudniejsze, niz ci sie wydaje.

-Kiedy tak nie bylo? - zapytal Ezio i spojrzal na niego wymownie. - Moze moglbys mi naswietlic sytuacje?

-Chodzmy do miasta. Powiem ci wszystko, co wiem, choc nie ma tego zbyt wiele. W wielkim skrocie: krolowi Francji, Karolowi VIII, w koncu udalo sie podporzadkowac sobie Florencje. Piero uciekl. Karol, jak zawsze zadny nowych ziem - dlaczego zwa go "Zyczliwym", zupelnie nie pojmuje - pomaszerowal na Neapol, a Savonarola, do tej pory spoleczny wyrzutek, nagle dostrzegl nadarzajaca sie okazje i wypelnil pustke na szczytach wladzy. Zachowuje sie jak kazdy dyktator - nie ma do siebie dystansu, jest przekonany o absolutnej slusznosci tego, co robi, i przepelniony niezachwianym poczuciem swojego ogromnego znaczenia. To najbardziej efektywny i najzlosliwszy przyklad ksiecia, jaki mozna sobie tylko wyobrazic - przerwal, zamyslajac sie na krotka chwile. - Kiedys napisze o tym traktat.

-A Jablko pomoglo mu w realizacji jego celow? Machiavelli rozlozyl rece.

-Czesciowo. Wscieklosc we mnie wzbiera, bo musze przyznac, ze wiekszosc tego, co osiagnal, zawdziecza wlasnej charyzmie. Tyle ze to nie miasto bylo nim oczarowane, a jego przywodcy, ludzie ogarnieci zadza wplywow i wladzy. Oczywiscie, na poczatku przeciwstawiala mu sie czesc Signiorii, lecz teraz... - Machiavelli wygladal na strapionego -... teraz ma wszystkich w kieszeni. Czlowiek, ktorego kiedys wszyscy pietnowali, stal sie obecnie kims, kogo wrecz czcza. A konca nie widac, jak pewnie zdazyles juz zauwazyc. Florenccy radni uciskaja obywateli i dokladaja wszelkich staran, by dziala sie [link widoczny dla zalogowanych]
mnicha.

-Ale co na to wszystko zwykli, praworzadni mieszczanie? Czy naprawde zachowuja sie tak, jakby nie mieli nic do powiedzenia?

Śro 10:52, 17 Paź 2018 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu    Forum Forum Zespołu Szkół nr 1 w Kcyni Strona Główna » Szkolne Imprezy.. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do: